Čerpací stanice (ČS) - obecně

Čerpací stanice slouží pro přečerpávání odpadních vod z domácností, hotelů, rekreačních objektů, částí obcí či celých obcí a měst a to do tlakové nebo gravitační kanalizace.

Čerpací stanice do tlakové kanalizace čerpají odpadní  vody do tlakové kanalizce.

Čerpací stanice do gravitační kanalizace čerpají odpadní vody do gravitační kanalizace.

Čerpací stanice na zakázku - navrhujeme velikost, objem a způsob čerpání dle zadání zákazníka.

Čerpací stanice se dodávají jako kompletní, v plastové jímce , nebo železobetonové jimce o rozměru základním prům. l m, hloubka 1,5m, pro větší objemy jsou čerpací stanice navrhovány samostaně .  Součástí čerpací stanice je kalové čerpadlo s řezacím nástavcem plovákovými spínači, řídící jednotkou, zpětná klapka, kulový uzavírací ventil, spojka potrubí a výstupní potrubí z čerpací jímky, poklop čerpací stanice se vstupním otvorem prům.600m, výška 200mm.(výšku komínku lze přizpůsobit požadavku odběratele).Dále je dodáván kompletní rozvaděč vč. revize el. zařízení.

Čerpací stanice do gravitační kanalizace a čerpací stanice do tlakové kanalizace - rozdíly

Existují čerpací stanice dvo druhů - čerpací stanice do gravitační kanalizace a čerpací stanice do tlakové kanalizace. Jak se tyto čerpací stanice odlišují?

 

Čerpací stanice do gravitační kanalizace

Čerpací stanice do gravitační kanalizace přečerpává odpadní vodu z objektů do gravitační kanalizace, kde odpadní vody odtékají do čistírny odpadních vod. 

Čerpací stanice do tlakové kanalizace

Čerpací stanice do tlakové kanalizace přečerpává odpadní vody do tlakové kanalizace, kde odpadní voda do čistírny odpadních vod je přiváděna tlakovou kanalizací.

Čerpací stanice - technologie

Čerpací stanice se dodávají jako kompletní, v plastové jímce , nebo železobetonové jimce o rozměru základním prům. l m, hloubka 1,5m, pro větší objemy jsou čerpací stanice navrhovány samostaně . 

V čerpací stanici  je osazeno kalové čerpadlo s řezacím nástavcem plovákovými spínači, řídící jednotkou, zpětná klapka, kulový uzavírací ventil, spojka potrubí a výstupní potrubí z čerpací jímky, poklop čerpací stanice se vstupním otvorem prům.600m, výška 200mm.(výšku komínku lze přizpůsobit požadavku odběratele).

Součástí čerpací stanice je kompletní rozvaděč vč. revize el. zařízení.

čov, bazény, slevy